RO EN FR
 » Rezultate » Concursuri naţionale DSD    ZfA    PASCH
 
 
 Rezultate
Olimpiade judeţene
Olimpiade naţionale
Olimpiade internaţionale
Concursuri naţionale
Concursuri internaţionale
 
 Legături rapide
Orar
Cadre didactice
Consiliul elevilor
Revista şcolii
Download
ISJ Iaşi
Ministerul Educaţiei
Agence de promotion du FLE
La un click de educaţia modernă şi eficientă

Rezultate Concursuri Naţionale



An:    Disciplină:    

AnNume elevClasaConcursPremiulProfesor
2015IVANESCU ANA-RUXANDRAVCONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEIOANA SARDARIU
2015BUNEA IOANA-SMARANDAVCONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEIOANA SARDARIU
2015LOZNEANU CRISTINA-TEODORAVCONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEIOANA SARDARIU
2015ZAMFIRESCU-PAHOPOL MARIA-ANASTASIAVCONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEIIOANA SARDARIU
2015ENACHE ANASTASIAVCONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEIIOANA SARDARIU
2015LESERU OTILIA-GEORGIANAVCONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEMOANA SARDARIU
2015SUNGURU DENISAVICONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEIOANA SARDARIU
2015BURLACU TRAIANVICONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEIIIOANA SARDARIU
2015PRUTEANU TEODORAVICONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEMOANA SARDARIU
2015URSULEANU MATEIVCONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEIIIRINA DIAC
2015CALFA RUXANDRAVCONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEIIIIRINA DIAC
2015GAINA ELENA DIANAVCONCURSUL NATIONAL DE BIOLOGIE G. E. PALADEIIIIRINA DIAC
2015BUHUŞI ALESANDRO GABRIELIXConcursul NaŢional de Chimie "Magda Petrovanu", ediŢia a VII-aIGRĂDINARIU LUMINIŢA
2015NICORICI TUDORXConcursul NaŢional de Chimie "Magda Petrovanu", ediŢia a VII-aIIFOIA CECILIA
2015APOSTOL ADRIANIXConcursul NaŢional de Chimie "Magda Petrovanu", ediŢia a VII-aIIIFOIA CECILIA
2015TEODOROVICI ALEXANDRUXIIConcursul NaŢional de Chimie "Magda Petrovanu", ediŢia a VII-aIIIFOIA CECILIA
2015ALEXA DRAGOŞ CONSTANTINXConcursul NaŢional de Chimie "Magda Petrovanu", ediŢia a VII-aM FOIA CECILIA
2015COJOCARU ANDREI CONSTANTINVIIIConcursul NaŢional de Chimie "Magda Petrovanu", ediŢia a VII-aMFOIA CECILIA
2015HUTU ANA IULIAXConcursul NaŢional de Chimie "Magda Petrovanu", ediŢia a VII-aMFOIA CECILIA
2015TRIFAN IOANA MĂDĂLINAXIIConcursul NaŢional de Chimie "Magda Petrovanu", ediŢia a VII-aMFOIA CECILIA
2015BOTEZ TEODOR ALEXANDRUIXConcursul NaŢional de Chimie "Magda Petrovanu", ediŢia a VII-aMGRĂDINARIU LUMINIŢA
2015BOTEZ TEODOR ALEXANDRUIXConcursul National "Academician CRISTOFOR SIMIONESCU"IGRĂDINARIU LUMINIŢA
2015BUHUŞI ALESANDRO GABRIELIXConcursul National "Academician CRISTOFOR SIMIONESCU"IGRĂDINARIU LUMINIŢA
2015IFTIME ADINAXIIConcursul National "Academician CRISTOFOR SIMIONESCU"IFOIA CECILIA
2015TODOR NICORICIXConcursul National "Academician CRISTOFOR SIMIONESCU"IIIFOIA CECILIA
2015ALEXA DRAGOS CONSTANTINXConcursul National "Academician CRISTOFOR SIMIONESCU"M FOIA CECILIA
2015MACOVEI RARESXIConcursul National "Academician CRISTOFOR SIMIONESCU"MFOIA CECILIA
2015APOSTOL ADRIANIXConcursul National "Academician CRISTOFOR SIMIONESCU"MFOIA CECILIA
2015BLAGA SIMONA GABRIELAXIConcursul National "Academician CRISTOFOR SIMIONESCU"MGRĂDINARIU LUMINIŢA
2015FRUNZĂ DRAGOŞ SEBASTIAN, LENTA CRISTIAN, CARP LUCIAN GABRIEL XICONCURSUL NATIONAL DE STIINŢĂ SI TEHNICĂ IFOIA CECILIA
2015CHIRILA MIRUNA, BALLA CĂTĂLINAXCONCURSUL NATIONAL DE STIINŢĂ SI TEHNICĂ IIFOIA CECILIA
2015FRUNZĂ DRAGOŞ SEBASTIAN, LENTA CRISTIAN, CARP LUCIAN GABRIEL XIConcursul National IFOIA CECILIA
2015CHIRILA MIRUNA, BALLA CĂTĂLINAXConcursul National MFOIA CECILIA
2015FYTROLAKI ANNA-DANIELAIXCONCURSUL NATIONAL DE FIZICA PHI 2016MLUIZA GRINDEI
2015ZAMURCA ROBERTVIIICONCURSUL NATIONAL DE FIZICA PHI 2015IIILUIZA GRINDEI
2015UNGUREANU TEODORAVIICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAIIIELENA ACATRINEI
2015HOLBAN ANDREEAVIICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAIIIELENA ACATRINEI
2015BESLEAGA ROXANAVIICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAIIELENA ACATRINEI
2015OSPIRU IOANAVIICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAIIELENA ACATRINEI
2015IONESCU DAVIDVIICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAIELENA ACATRINEI
2015CIOBANU ANASTASIA ELENAVICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAMELENA ACATRINEI
2015PRISECARU DUMITRUVICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAIIIELENA ACATRINEI
2015CONSTANTIN TEODORINAVICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAIIIELENA ACATRINEI
2015MARMORA DIANAVICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAELENA ACATRINEI
2015SUNGURU DENISAVICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAIELENA ACATRINEI
2015BUIMISTRU VICTORIAVICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAMMONICA NEGREA-VACARITA
2015BUTNARU BIANCAVICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAMMONICA NEGREA-VACARITA
2015GRANCEA MARIAVICONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAMMONICA NEGREA-VACARITA
2015CIUBOTARIU DIANAVCONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAMFLORENTINA GROZAVU
2015ARCALEAN EVELINAVCONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAMFLORENTINA GROZAVU
2015NEGREA DELIAVCONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAMFLORENTINA GROZAVU
2015WERSEBE-FROCHLICH STEFAN-ADRIANVCONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAMFLORENTINA GROZAVU
2015MILATINOVICI MATEI -CRISTIANVCONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAMFLORENTINA GROZAVU
2015HONDRU ANDREI COSMINVCONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAMFLORENTINA GROZAVU
2015LOZNEANU CRISTINAVCONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAIIFLORENTINA GROZAVU
2015TOFAN VLAD-ANDREIVCONCURSUL NATIONAL "TERRA"-FAZA JUDETEANAIFLORENTINA GROZAVU
2015LEMNARU MALINAXIICONCURSUL NATIONAL "INFOGEOGRAFIC@"IIMONICA NEGREA-VACARITA
2015COZIANU MARIAXIICONCURSUL NATIONAL "INFOGEOGRAFIC@"IMONICA NEGREA-VACARITA
2015PICHIU ELIZAXIICONCURSUL NATIONAL "INFOGEOGRAFIC@"MARELE PREMIUMONICA NEGREA-VACARITA
2015BRAN MARINAXCONCURSUL NATIONAL "INFOGEOGRAFIC@"MSMONICA NEGREA-VACARITA
2015BARABOICEZARAXCONCURSUL NATIONAL "INFOGEOGRAFIC@"MSMONICA NEGREA-VACARITA
2015VORNICU DIANAIXCONCURSUL NATIONAL "INFOGEOGRAFIC@"MSFLORENTINA GROZAVU
2015GORGAN DIANAIXCONCURSUL NATIONAL "INFOGEOGRAFIC@"MSFLORENTINA GROZAVU
2015FILIOREANU MARIUSIXCONCURSUL NATIONAL "INFOGEOGRAFIC@"MSFLORENTINA GROZAVU
2015ROBERT ZAMURCA (VIII C), SEBASTIAN SERBAN (X E), OANA IONESCU (XI F) SI ROXANA URSACHI (XII F)VIII-XIICONCURSUL REGIONAL ISTORIA IN LICEEISITEA SORIN
2015UNGUREANU ALEXANDRAXII CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIIIC. ARHIP/D. DOROFTEI
2015MAFTEI CLAUDIUXI CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIIADRIANA ATHES
2015NICOLAE ALEXANDRAX CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIO. ANDONE/C. GAZI
2015MAZARIANU ANDREEAX CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIIIO. ANDONE/C. GAZI
2015IFRIM ANDREEA IULIAX CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIIIO. ANDONE/C. GAZI
2015NEDELIA MARIA BIANCAX CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIIADRIANA GANDAC
2015HUTU ANA IULIAX CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGICAMELIA ARHIP
2015TUDURACHI ADELINAX CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGICAMELIA ARHIP
2015ROMEDEA TEONA CATALINAX CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIIADRIANA GANDAC
2015PUTANU MARIAX CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIIO. ANDONE/C. GAZI
2015DROBOTA ANAIX CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIIOVIDIU LEONTE
2015CORBU CASSANDRAIX CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIA. ATHES/C. GAZI
2015SITEA SONIAVIIICONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIADRIANA ATHES
2015BUZEA CRISTIANAVIII CONCURSUL REGIONAL CREATIVE WRITINGIIIADRIANA ATHES
2015ACOSTACHIOAIE ANA, BUINCEANU LUCIANAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - PREPARED SPEECHII ARHIP
2015LUCHIAN RALUCAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - PREPARED SPEECHIIIARHIP
2015SIMION ILINCAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - PREPARED SPEECHIIIO ANDONE
2015SERBAN SEBASTIANXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - PREPARED SPEECHIIIO ANDONE
2015CANTEMIR ALEXANDRAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - PREPARED SPEECHIIIO ANDONE
2015SFICHI SANDRA, RUGINA CORINA, MINCIUNA AURAIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - PREPARED SPEECHIIIATHES
2015DROBOTA ANAIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - PREPARED SPEECHIO LEONTE
2015FILIPESCU IUSTINA, BONDOC FLAVIAVIIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - PREPARED SPEECHIARHIP
2015SANDULACHE LAURAVIIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - PREPARED SPEECHIATHES
2015SCUTARIU ALEXANDRA SI UNGUREANU MARAVIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - PREPARED SPEECHIPASCIUC MIHAELA
2015LEITOIU MIRUNAXICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIIOVIDIU LEONTE
2015LAZAR MALINAXICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIOVIDIU LEONTE
2015VINTU OTILIAXICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIA. ATHES/M. PASCIUC
2015VASILIU ANDREIXICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIA. ATHES/M. PASCIUC
2015MAFTEI CLAUDIUXICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIADRIANA ATHES
2015BADULESCU CATINCAXICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIA. ATHES/M. PASCIUC
2015BERLAN IOANAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIIO. ANDONE/C. GAZI
2015IABLONSCHI EDUARDXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIICAMELIA ARHIP
2015HUTU ANA IULIAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIICAMELIA ARHIP
2015NEDELIA BIANCAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIADRIANA GANDAC
2015ORZU IUSTINAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIO. ANDONE/C. GAZI
2015ROMEDEA TEONAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIADRIANA GANDAC
2015PETRESCU CEZARXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHICAMELIA ARHIP
2015CHIMU MONICAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHICAMELIA ARHIP
2015NICOLAE ALEXANDRAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIO. ANDONE/C. GAZI
2015TUDURACHI ADELINAXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHICAMELIA ARHIP
2015MIHAI CATALINAIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIILILIANA COMAN
2015GHERASIM EDUARDIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIICAMELIA ARHIP
2015GRADINARIU RAZVANIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIICAMELIA ARHIP
2015NECULA CLAUDIUIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIOVIDIU LEONTE
2015MIRONEANU-HARA ARIADNAIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIA. ATHES/C. GAZI
2015CADAR ANDREEAIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIA. ATHES/C. GAZI
2015BULEA TEODORAIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIOVIDIU LEONTE
2015CRUCERESCU RALUCAIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIA. ATHES/C. GAZI
2015OBREJA VLADIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIA. ATHES/C. GAZI
2015BUZDUG ILINCAIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIOVIDIU LEONTE
2015BARBARIE MARAIXCONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIA. ATHES/C. GAZI
2015COMAN EDUARDVIIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIIADRIANA ATHES
2015STADOLEANU CARINAVIIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIIADRIANA ATHES
2015MANEA IRINAVIIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIIADRIANA ATHES
2015COJOCARIU ADRIANAVIIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIICAMELIA ARHIP
2015POPA CARLAVIIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIADRIANA ATHES
2015SITEA SONIAVIIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIADRIANA ATHES
2015ANDRIESCU MARIAVIIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIADRIANA ATHES
2015MURARESCU ILINCAVIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIIDORINA DOROFTEI
2015CELMARE IOANAVIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIIMIHAELA PASCIUC
2015ADONICIOAIEI ALINAVIICONCURSUL REGIONAL SPOKEN ENGLISH - IMPROMPTU SPEECHIIIMIHAELA PASCIUC
2015UNGUREANU MATEI ADEODATUSXI MADE FOR EUROPE - NATIONALIIICECILIA FOIA, GABRIELLA LOSONCZY
sus
print
OPORTUNITĂŢI
Proiect Leonardo
DELF/DALF
Examene Cambridge
SPRACHDIPLOM
ECDL
Proiect MaST
SMILEY
EVENIMENTE
Zilele Şcolii
Concurs Eminent
Valori Culturale Româneşti
Concurs posturi vacante - 2017
INFORMAŢII UTILE
Regulamentul de ordine interioară
Regulament de Ordine Interioară al Căminului
Regulament uniformă
Broşură prezentare
Structura anului scolar 2016-2017
Bugete
Proiect de dezvoltare instituţională 2014-2018
CONTACT
Str. Mihail Kogălniceanu nr. 10, cod 700454, Iaşi România
Tel:0232/21.57.46
Fax:0232/21.57.46
E-mail:
colegiuleminescu@yahoo.co.uk

:: Prima pagină :: Download :: Hartă site :: Site vechi ::